סדנאות ועידכונים

מדוע יש עצירה במשקל בתהליך הרזיה

 

קורה לנו שאנו פוצחים בדיאטה וכעבור חודש אנו נתקעים במשקל ולא מצליחים לרדת ולו גרם אחד על אף כל מאמצינו לאכול בצורה מאוד מבוקרת.

מה הסיבה לכך ואיך נוכל לקדם את תהליך ההרזיה?

מה המשותף לכל האנשים שעושים דיאטה?

שהם כווולם רוצים לרזות, ומהר.

שכחנו שאת הקילוגרמים המיותרים "הרווחנו" ביושר במשך שנים ובתוך שבוע או חודש אנחנו רוצים להפטר מהם וכמובן, מה לעשות, זה לא עובד.

 

העצירה במשקל קוראת בערך כחודש לאחר התחלת הדיאטה.

זה תהליך טבעי וכעת אסביר מדוע הוא קורה.

כשפוצחים, מלאי התלהבות בדיאטת הרזיה, מקצצים בכמות המזון היומית ומספקים לגוף פחות קלוריות מכפי שהיה רגיל. גופנו, בשלב ראשון, מפרק רקמת שריר המכילה 20% חלבון והשאר מים כך שאנו מאבדים בתחילה הרבה מים ורק מאוחר יותר, כעבור שבועיים מתחילים לאבד רקמת שומן המכילה מעט מים והרבה שומן ופרוקה נמשך זמן רב יותר. במקביל, יש בניית שריר שאבד שמשקלו מתקזז עם משקל השומן שהתפרק כך שהמאזניים מראים עצירה במשקל.

 

המלצותי הן: 

1 . לבדוק אם אכן את מקפידה לשמור על התפריט  (קלוריות בעמידה נחשבות...) ואם אין בתפריט מכשולים המוסיפים קלוריות מיותרות כמו: טעימות, שתיה ממותקת, אכילת השאריות של הילדים ועוד .

2. לשתות הרבה מים לפחות 10 כוסות ביום. המים משפרים את קצב חילוף החומרים.

3. פעילות גופנית אירובית כמו: הליכה מהירה, ריצה, ריקוד ... 5-4 פעמים בשבוע- שעה רצופה. פעילות גופנית גם שורפת קלוריות בזמן הפעילות, חילוף החומרים מהיר יותר, מסת השריר גדלה, תאי שריר שורפים פי 100 יותר קלוריות מתאי שומן!!  וכן, פעילות גופנית מרגיעה, מרעננת ומחטבת.

4. אם אתה בלחץ נפשי חשוב שתדעי שסטרס עוצר ירידה היות שבסטרס מופרש הורמון אדרנלין שמכניס את הגוף למגננה ועוצר ירידה.

5. לכל גוף יש את קצב הירידה שלו, לכן דרושה סבלנות והתמדה ואין ספק שהירידה במשקל תגיעה בזמנה.

6. להשתדל לא ללכת חופשי חודשי למקרר שום דבר לא השתנה שם!!

7. לא לעשות קיצורי דרך ולהחליט להוריד בטרוף את כמויות האוכל כי אז גם לא מרזים וגם מרגישים חלשים. הגוף נכנס למצב של מגננה ולא משחרר ולו קלוריה אחת. הדבר גם גורם לאיבוד מסת שריר ולהוספת מסת שומן ולחסרים של רכיבים חיוניים. לכן, לצרוך לא פחות מ-1200 קלוריות ליום. חשוב לזכור שמשקל היעד הסופי צריך להיות מציאותי ותלוי גם בגנטיקה.

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!