סדנאות ועידכונים

המלצות טיפוליות בנושא גיל המעבר

המלצות טיפוליות לגיל המעבר כתבה בעיתון

ד״ר דורית מאיר, דיאטנית, נטורופתית ומאמנת אישית להרזיה, מנחה סדנאות ייחודיות להרזיה ובריאות למבוגרים, נוער וילדים בשילוב אימון אישי Coaching להרזיה, דיאטה לפי סוג דם ואבחון ייחודי להתאמת מזונות

 

המלצות טיפוליות בנושא גיל המעבר

התסמינים: גלי חום והזעה

מופיעים כי יש ירידה באסטרוגן ועלייה בהורמוני מין נשיים אחרים הגורמים להרחבת כלי דם בעור.

יובש ויובש ואגינאלי: כי יש פגיעה בסיבי הקולגן כשרמות האסטרוגן יורדות.

עייפות, דיכאון, נדודי שינה: גם בגלל אותם גלי החום וההזעה. גל חום גורם לחוסר שקט.

נפוץ למצוא תת פעילות של בלוטת התריס.

נשים שסובלות מהיפוגליקמיה -  תסמיני גיל המעבר יהיו לרוב קשים יותר. ניתן להוריד את כמות ורמת התסמינים אם עוברים בדיקה ייחודית להתאמת מזונות אותו אני מבצעת בשילוב דיאטה לפי סוג דם, מה שמאפשר דיוק מכסימאלי במתן התפריט, הורדת רמת התסמינים, שיפור ברמת הבריאות והרזיה.

התופעות הנ״ל תלויות במספר גורמים: תורשה, מספר הלידות, ככל שגיל המעבר מגיע מאוחר יותר התסמינים ירדו.

כמות השומן בגוף: רקמת השומן סומרת אנדרוגנים, שהופך ‘אסטרוגן, לכן נשים רזות סובלות יותר. בגיל המעבר יש החמרה באוסטאופרוזיס, כי האסטרוגן שומר על העצם. האסטרוגן הוא ההורמון השומר על האישה ־ מפני אוסטאופרוזיס, מחלות לב. האסטרוגן שומר על הקולגן, ולכן שומר יותר על גמישות כלי הדם ובכך מעכב תהליכי טרשת עורקים.

ברפואה הקונבנציונאלית בעבר נתנו HRT ־ טיפול הורמונלי חלופי מה שהעלה סיכון לאירוע לבבי ומוחי, מחלות כיס מרה, מחלות כבד, סרטן של השד והרחם וסרטן הכבד. יחד עם זאת, מפחית גלי חום, דיכאון, פותר בעיית יובש העור ומונע התקדמות של אוסטאופרוזיס.

 

המלצותי הטיפוליות הן:

 

* תזונה עשירה בפיטואסטרוגנים דמויי אסטרוגנים הנמצאים ב : קטניות סויה, מיצוי תלתן אדום. סויה עשירה גם בסידן. אם היה סרטן ־ לא לתת סויה. כמו כן אם סוג הדם הוא B.

 

* דגנים מלאים, חייבים לשים דגש חזק על הסידן: שיש בטחינה, חסה, שקדים לא קלויים.

 

*לצמצם כמות אוקסלטים במזון המונעים ספיגת סידן וגורמים לעיתים לגרודים בעור- פרג, שוקולד, תות שדה, סלק וקשיו עשירים באוקסלט. *להימנע ממזונות טרמוגניים = מחממים: פלפל שחור, פלפל חריף, קינמון. כל התבלינים מחממים, למעט מנטה.

 

* להוריד אלכוהול.

 

* לצמצם חלבון מהחי ולהגדיל צריכת חלבון מהצומח: חלבון מהחי מגיע עם כמויות גדולות של זרחן שהוא מינרל חומצי , גורם לחומציות בגוף ומוציא סידן מהעצמות.

 

*לאיזון החומציות. פעם בשבוע ־ בשר אדום, פעמיים בשבוע - דגים או עוף והשאר ־ חלבון מלא מהצומח כמו: פולי מאש עם אורז, מג׳דרה, חומוס וטחינה. הסיבה: חלבון. -גם במוצרי חלב יש זרחן. צמצום צריכת מלח, כי מגביר הפרשת סידן דרך השתן. -זרעי פשתן טחונים.־ אגוזים לא קלויים.

 

תוספי מזון: ויטמין E לגלי חום או פורמולה של צמחי מרפא שעוזרת מאוד. B קומפלקס המסייע להרגעה, אנטי דכאון, עייפות ושינה. תוסף של סידן+מגנזיום ביחס של -.2:1

 

חובה פעילות גופנית: שומרת על צפיפות העצם.

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!