סדנאות ועידכונים

רק למי שרוצה לרזות באמת

רק למי שרוצה לרזות באמת כתבה בעיתון

מאת: ד״ר דורית מאיר

 

ד״ר דורית מאיר, דיאטנית, נטורופתית ומאמנת אישית להרזיה, מנחה סדנאות ייחודיות להרזיה ובריאות ל: מבוגרים, נוער וילדים בשילוב אימון אישי coaching להרזיה, דיאטה לפי סוג דם ואבחון ייחודי להתאמת מזונות.

 

הכתבה מיועדת רק למי שרוצה באמת לרזות לתמיד

 

דיאטת יום ראשון

 

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם: ביוב ראשון בבוקר מתחילים בדיאטה. אז כבר מיום שישי דאגתם להכין כמה מזונות דיאטטיים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך על רגל ימין: הכנתם מרק ירקות בלי שמן, ירקות מוקפצים דיאטטיים ועוד כמה סלטים ו...הופה מסתערים על המטרה... אבל, רגע, רגע, רגע...לא לפני שאכלתם ביום שבת את כל המתוקים שהיו בארונות המטבח, את הקובות של אמא, הקוסקוס של החמות , הלחוח, הג׳חנון, ולקינוח הבקלאוות כדי להיפרד יפה מהם כי הרי הולכים להיפרד בעצב רב ממה שאתם כל כך כל כך אוהבים. אבל מה לא עושים בשביל להיכנס לג׳ינס במידה קטנה שכבר יושב 5 שנים בארון ומחכה שסוף סוף תשתחלו לתוכו... והנה, יום ראשון הגיע, הקפדתם מאוד על התפריט הדיאטטי,ספרתם בקפידה את כמות הקלוריות המוכנסות לפה,עבר בוקר, צהריים... ערב, ואתם בשליטה: איזה כיף. ואז בלילה כאילו קול קורא לכם מהמקרר, הלכתם למקרר כמוכי ירח לראות מה השתנה שם ואם האור דלק, ואז... התנפלתם על חתיכת העוגה המיותמת שנשארה משבת ואף ליקקתם את שארית הקרם מהצלחת. רגע, מה קורה פה? הרי כל היום הייתם ממש מכוננים,מלאי מוטיבציה,עבדתם בדיוק לפי התוכנית, השקעתם כל כך הרבה אנרגיה, אז מה השתבש פתאום? נו טוב,הלכה הדיאטה, נתחיל דיאטה מיום ראשון הבא ובינתיים נמשיך לאכול... ובכן, אל תשוויצו שזה קרה לכם, גם לי זה קרה ולעוד 95% מהאנשים שיורדים במשקל ומעלים הכל בריבית והצמדה. אז איפה הבעיה פה?והאם יש דרך לרזות ולעשות את השינוי לתמיד?

 

אז כן חברים, אגלה לכם סור: יש דיאטה כזאת. ראשית,כל אחר מקבל תפריט המותאם בדיוק לו בעזרת בריקה ייחודית להתאמת מזונות שאני עורכת (במפגש אחד בלבד), בשילוב דיאטה לפי סוג דם:שהרי יש מזונות שעבור האחר הם מעולים וגורמים לו להרזיה ולבריאות ואותם מזונות בדיוק יכולים לגרום למשהו אחר להשמנה ולמחלות כמו: לחץ דם גבוה, דלקות פרסים, סכרת ועוד.

 

אז האם זה מספיק לקבל תפריט המותאם ככפפה ליד ולצאת לדרך? צר לי לאכזב אותכם, חברים יקרים שלי: לא, זה לא מספיק, כי עלינו לעשות גם שינוי מערכתי בראש ועד שלא נעשה אותו, אולי נרד יפה, נבזבז המון אנרגיות בדרך למטרה, אך כעבור כמה חודשים, מתוסכלים, חסרי אונים וחבולים -נעלה הכל בריבית והצמדה כי לא קיבענו את השינוי באמצאות אימון מנטאלי:אימון אישי להרזיה שאותו אני משלבת בכל תהליך ההרזיה הוא דרך שונה, ללא מאמץ פיזי, המאפשרת לזהות את אותם חסמים ומחשבות מעכבות, אותם קולות הרסניים שמחבלים ואומרים לכם שגם הפעם תכשלו ולא הצליחו בתהליך ההרזיה. זכרו כי החיים הם מכאן והלאה והכל אפשרי!!! זיהוי והתמודדות עם המצב הרגשי שגורם לכם לאכול בצורה לא מבוקרת, הוא זה שיצור אצלכם את השינוי האמיתי לירידה במשקל לתמיד!!! זכרו שהאוכל אינו פותר: בעיות, שעמום, קושי רגשי, כעס,עייפות אלא הפתרון הוא בדיוק לדקה או שתיים ובסוף האכילה מתלווים אליו: רגשי אשמה, כעס, חוסר אונים, תסכול,..: אוכל אינו יכול להוות פתרון אמיתי לבעיות רגשיות!!! הפנייה לאוכל כסיפוק מיידי הוא הרגל הפוגע בכל תחומי החיים שלכם . הדבר המדהים והמעודד הוא שחייכם יכולים להשתנות אם רק תבחרו לשנותם: חופש הבחירה בידיכם!!! אתם ורק אתם יוצרים את מציאות חייכם.

אור ואהבה, ד״ר דרית מאיר

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!