סדנאות ועידכונים

המלצות לטיפול בעצירות 

המלצות לטיפול בעצירות כתבה בעיתון

ד״ר דורית מאיר, דיאטנית, נטורופתית ומאמנת אישית להרזיה, מנחה סדנאות ייחודיות להרזיה ובריאות למבוגרים, נוער וילדים בשילוב אימון אישי Coaching להרזיה, דיאטה לפי סוג דם ואבחון ייחודי להתאמת מזונות

 

המלצות טיפוליות לעצירות

 

גורמים רבים יכולים לגרום לעצירות, ביניהם: תזונה לקויה,תזונה שאינה מותאמת לנו ולסוג הדם שלנו: ישנם מזונות שלאחד יכולים להתעכל נפלא ולאחר לגרום לעצירות כמו: בננות, אורז,חלב, מוצרי חיטה ועוד... מתח וגורמים נפשיים, חוסר פעילות גופנית, חסר באנזימי עיכול, תת פעילות של בלוטת התריס, הריון, אי סבילות למזונות מסוימים, גיל מתקדם, מחלות במערכת העיכול, חוסר איזון פלורת המעיים, תרופות מסוימות, שימוש כרוני בחוקן ,תרופות משלשלות ,סוגי תה סנה ועוד.

 

המלצותי הטיפוליות הן:

 

1. תזונה לפי סוג דם בשילוב בדיקה להתאמת מזונות שאני עורכת לתפקוד אופטימלי של מערכת העיכול, להרזיה ולבריאות מיטבית.

 

2. לצרוך מזונות מלאים שמכילים סיבים כמו: ירקות ופירות עם הקליפה ביניהם: אפונה ירוקה,אגסים, אספרגוס,קישואים, פול תות, פטל, אורז מלא, דגנים ודגני בוקר מלאים.

 

3. להפחית מאוד פחמימות פשוטות, קמח לבן ומיני מתוקים שהופכים במעיים למעין בצק.

 

4. אם נמצאים בתקופת סטרס:טיפול אנטי סטרס, כדי להפחית רמות אדרנלין: האדרנלין מפחית את הפעילות הפארא -סימפטטית בגוף- ביניהם פריסטלטיקת-תנועתיות המעיים.

 

5. חצי כוס דגני פייבר, אחת או שתי כפות סיבי פסיליום או 2 כפות זרעי פשתן לא טחונים: בהפרש של שעתיים מתרופות או תוספי מזון, ועם 2 כוסות מים בכל פעם שלוקחים.

 

6. שתיה מרובה של מים: כ- 10 כוסות ביום.

 

7. פעילות גופנית לפחות 4 פעמים בשבוע ־ שעה כל פעם, במיוחד כפיפות בטן.

 

8. לאכול פירות יבשים: 2-3 שזיפים או דבלים, להשרות בכוס מים עם מכסה סגור ללילה. בבוקר על קיבה ריקה לשתות את המים עם השזיפים, או לטחון הכל למחית ולשהות.

 

9. ניתן לסחוט לימון שלם, למהול בחצי כוס מים ולשתות על הבוקר על קיבה ריקה: דבר זה גורם לתנועתיות טובה יותר של המעיים, לניקוי הדם וצינור העיכול. ניתן גם להוסיף לתערובת כפית שמן זית: שמן הוא לקסטיב טבעי.

 

תוספי מזון:

כדורי פרוביוטיקה לתקופה מוגבלת של כ- 2-3 חודשים: להעשרת כמות החיידקים הטובים במעיים ,לשיפור היציאות וכן מסייעים לפירוק המזון ומונעים תסיסת המזון וגזים. חשוב לי מאוד לציין כי בעיית העצירות אינה נפתרת מייד, אלא דרוש זמן - לעיתים של כמה שבועות כדי לראות תוצאות. למי  שנטל תרופות משלשלות- אף יותר זמן -משום שיש צורך להרגיל את מערכת העיכול לעבוד אחרת.

 

הרגלי אכילה נכונים: לעיסה מרובה של המזון, שתייה מרובה (לא בזמן האוכל), חשוב שהמזון יהיה קל לעיכול, ארוחות קטנות ולא להתחיל בפעילות מואצת לאחר ארוחה. יש להתפנות ללא דחייה. כי באופן טבעי לאחר ארוחה גדולה יש רפלקס של יציאה, נקרא: רפלקס צאייה. רובינו השתקנו רפלקס זה.

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!