סדנאות ועידכונים

המלצות טיפוליות לעצירות

גורמים רבים יכולים לגרום לעצירות, ביניהם: תזונה לקויה, רמת רעילות גבוהה בגוף, מתח וגורמים נפשיים, חוסר פעילות גופנית, חסר באנזימי עיכול, תת פעילות של בלוטת התריס, הריון, אי סבילות למזונות מסוימים, גיל מתקדם, מחלות במערכת העיכול, חוסר איזון פלורת המעיים, תרופות מסוימות, שימוש כרוני בחוקן, תרופות משלשלות, סוגי תה סנה ועוד.

 

המלצותי הטיפוליות הן:

 1. לעבור סדנה לניקוי רעלים: ככל שרמת הרעילות בגוף קטנה- כך גם כל מערכות הגוף עובדות בצורה סינכרונית ונכונה יותר- כולל תנועתיות המעיים.

 2. לצרוך מזונות מלאים שמכילים סיבים כמו: ירקות ופירות עם הקליפה ביניהם: אפונה ירוקה, אגסים, אספרגוס, קישואים, פול, תות, פטל, אורז מלא, חיטה מלאה ושאר דגנים ודגני בוקר מלאים. וכן מזונות ריריים כמו: במיה.

 3. להפחית מאוד או לוותר על פחמימות פשוטות, קמח לבן ומיני מתוקים שהופכים במעיים למעין בצק.

 4. אם נמצאים בתקופת סטרס: טיפול אנטי סטרס, כדי להפחית רמות אדרנלין: האדרנלין מפחית את הפעילות הפארא- סימפטטית בגוף- ביניהם תנועתיות המעים.

 5. חצי כוס דגני פייבר 1 או שתי כפות סיבי פסיליום או 2 כפות זרעי פשתן לא טחונים: בהפרש של שעתיים מתרופות או תוספי מזון, ועם 2 כוסות מים בכל פעם שלוקחים.

 6. שתיה מרובה של מים: כ-10 כוסות ביום.

 7. פעילות גופנית לפחות 4 פעמים בשבוע – שעה כל פעם, במיוחד כפיפות בטן.

 8. לאכול פירות יבשים: 2-3 שזיפים או דבלים,: להשרות בכוס מים עם מכסה סגור ללילה. בבוקר על קיבה ריקה לשתות את המים עם השזיפים, או לטחון הכל למחית ולשתות .

 9. לאכול סלק חי או מבושל עם הרבה כמון.

 10. לגרד 1-2 עגבניות על קיבה ריקה בבוקר עם כפית שמן זית.

 11. ניתן לסחוט לימון שלם, למהול בחצי כוס מים ולשתות על הבוקר על קיבה ריקה: דבר זה גורם לתנועתיות טובה יותר של המעיים, לניקוי הדם וכל צינור העיכול. ניתן גם להוסיף לתערובת כפית שמן זית: שמן הוא לקסטיב טבעי.

 12. אכילת פפאיה או מלון על קיבה ריקה בבוקר.

 13. דייסת קוואקר על בסיס מים או חלב אורז או חלב שקדים.

 14. לשלב מיצי ירקות ופירות: דובדבנים, ענבים, לימון, מלון, פפאיה, אפרסק, אגס, שזיפים מיובשים, אבטיח. או מיצי ירקות מ:  קישוא , סלרי, חסה, תרד, גזר, סלק, מלפפון...

 

הרגלי אכילה והתפנות נכונים:

 1. לעיסה מרובה של המזון, שתייה מרובה (לא בזמן האוכל), חשוב שהמזון יהיה קל לעיכול, ארוחות קטנות ולא להתחיל בפעילות מואצת לאחר ארוחה.

 2. יש להתפנות ללא דחייה. כי באופן טבעי לאחר ארוחה גדולה יש רפלקס של יציאה, נקרא: רפלקס צאייה. רובינו השתקנו רפלקס זה.

 3. להרגיל את גופנו ליציאה באותה שעה, רצוי בבוקר כי אז המערכת הפרא-סימפטטית שאחראית על היציאות פועלת במיטבה.

 

ולסיכום:

חשוב לי מאוד לציין כי בעיית העצירות אינה נפתרת מייד, אלא דרוש זמן –לעיתים של כמה שבועות כדי לראות תוצאות. למי שנטל תרופות משלשלות- אף יותר זמן -משום שיש צורך להרגיל את מערכת העיכול לעבוד אחרת.

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!