סדנאות ועידכונים

הדחיינות והשפעתה המזיקה על הליך ההרזיה

 

ממחר דיאטה: הדחיינות והשפעתה המזיקה על תהליך הרזיה.

כמה פעמים הבטחתם לעצמכם: ממחר בבוקר מתחילים בדיאטה?

כבר באותו יום, דאגתם להכין כמה מזונות דיאטטיים שיעזרו לכם להתחיל את התהליך על רגל ימין: הכנתם מרק ירקות בלי שמן, ירקות מוקפצים דיאטטיים, עוד כמה סלטים ו...הופה מסתערים על המטרה... אבל, רגע, רגע, רגע...הדיאטה לא תתחיל לפני שאכלתם באותו ערב את כל המתוקים שהיו בארונות המטבח, את הקובות של אמא , הקוסקוס של החמות , הלחוח, הג'חנון, ולקינוח הבקלאוות כדי להיפרד יפה מהם, שהרי אתם הולכים להיפרד בעצב רב ממה שאתם כל כך כל כך אוהבים. ואז הגיע היום המיוחל- אתם מודעים לכך שעליכם להצטרף לקבוצת תמיכה להרזיה לאכילה מודעת ושפויה כדי לרזות- כי אחרת לאן תגיעו עם המשקל? הרי למשקל אין רף עליון.

אלא שפתאום אתם הופכים להיות אלופי התירוצים  ומוצאים דרך שגויה להתמודד עם כל מה שנתפש כמשימה קשה למשל מחליטים לדחות את התהליך למועד "מתאים יותר", הרי על אם תדחו את הדיאטה, לא באמת תצטרכו להודות שוויתרם.

אז למה אנחנו דוחים תהליכי הרזיה? יש לכך כמה סיבות:

לעיתים אנו חוששים שאולי לא נצליח  לעמוד מול מזונות מפתים, ששוב נחווה כשלון, שאולי זה יהיה קשה מידי, שאולי עכשיו עם כל העומס זה לא הזמן הנכון, אולי אין לנו ספיק מוטיבציה, אולי בכלל ההשמנה  היא גנטית ושום דיאטה לא תעזור..

הפחד מהצלחה ולא תמיד אנחנו יודעים איך להתמודד עם הצלחה, הדחיינות מגנה עלינו מפני סיכונים ושינויים ועוד סיבות כאלה ואחרות. ברוב המקרים אנחנו  בהחלט מסוגלים וכשירים  לעמוד במשימה אותה אנו דוחים. כשאנו דוחים ביצוע משימות ואת תהליכי הרזיה בפרט, אנו נכנעים לדחף לברוח ולא להתמודד, ומאפשרים לספקנות ולקיבעון לשלוט בנו. אז חברים יקרים, אף פעם לא ימצא הרגע המתאים מלבד הרגע הזה!!

דוחים הכל לעכשיו, והורגים את הקילוגרמים כשהם עוד קטנים!!!

זכרו:אם נתעלם זה לא יעלם!! שום תהליך לא יתקיים מאליו אם לא תיקחו אחריות, תצאו מאזור הנוחות שלכם ותפעלו.

אזור הנוחות הוא אזור נוח אך מאוד מקבע ואינו מקדם. מוטב לוותר על כמה דקות של הנאה כדי להרוויח הרבה דקות של נחת. הדחיינות אינה מקדמת אותנו לשום מקום, מאוד מעייפת , שואבת אנרגיות ויוצרת תחושת תסכול , חוסר אונים וכעס על אי העשייה, לכן טוב תעשו אם תנתבו את האנרגיות הללו לעשייה- מה שיטעין אתכם באנרגיות חיוביות ומוטיבציה להמשך פעולה.

אל תחכו למועד בלתי ידוע בכדי לרזות: התחילו כבר מעכשיו.

אז איך פועלים ללא דחייה?

1.התחילו בפעולות קטנות מקדמות הרזיה כמו: שתיית מים מרובה, פעילות גופנית מתונה 2-3 פעמים בשבוע, אכילת ירקות בכל ארוחה...

2. קבלו עזרה מדיאטן / נטורופת / מאמן אישי להרזיה שתעזור לכם לצאת מהתקיעות. כמו כן חשוב שכל אחד יקבל תפריט המותאם בדיוק לו בעזרת בדיקה ייחודית להתאמת מזונות (שאני עורכת במפגש אחד בלבד), בשילוב  דיאטה לפי סוג דם ואבחון קינסיולוגי.

3. לאחר קבלת הכוונה מקצועית,אל תחשבו יותר מידי פשוט עשו ללא דחייה את הצעדים שיעזרו לכם לרדת במשקל, מה כבר יכול להיות? מקסימום זה יצליח !!!

4. השתמשו במשפטים מחזקים ומעצימים כמו: אני מצליח לרזות / מצבי משתפר מרגע לרגע, ולא: קשה לי/אני אשתדל לרזות/אולי ארזה/אני מקווה לרזות...

תקווה מתאימה לדברים שאין לנו בהם שליטה. אנחנו יכולים לקוות ליום שמש כשאנחנו מתכננים טיול כי איננו יכולים להשפיע על מזג האוויר, ולכן מסתפקים בתקווה. הישענות רק על תקווה, מסירה במידה רבה את האחריות מאתנו. ולכן, בדברים שאנחנו יכולים להשפיע כמו על תהליך הרזיה ובריאות, מן הראוי להחליט ולפעול.

ולסיכום:יש פחד גדול יותר מפחד מדחייה והוא  פחד מהחמצה. לכן אם אתם רוצים  משהו ובמקרה זה – לרזות, אל תחששו תנסו לקדם תהליך זה, את הלא הרי כבר יש לכם, מה יכול להיות??

מקסימום זה יצליח.

 

המשך יום צוהל ושבוע מבורך, דורית

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!