סדנאות ועידכונים

שמירה על המשקל בטיולים ובנופשים.

 

טיולים בארץ ובחו"ל טומנים בחובם טריגר לעלייה במשקל: אין חוגים, אין לימודים, מרגישים חופש מעבודה ומאכילה מבוקרת, סדר היום משתבש ועימו הרגלי האכילה המבוקרים: אנו אוכלים בשעות שונות, במסעדות ובמקומות שונים ,מאכלים מסוגים שונים שלא תמיד תואמים את המזונות הבריאותיים.

לכן, כדי שלא נסיים את הטיול בכמה קילוגרמים עודפים שנדבקים כמו דבק היפוקסי במקומות הכי לא רצויים,

 

הנה כמה עצות וכלים פראקטיים לי אליכם שיעזרו לכם לעבור את הטיול בשלום:

א. להקפיד על שעות אכילה פחות או יותר קבועות, להכנסת הגוף לרוטינה מסוימת,לא לדלג על ארוחות, לא להגיע למצבי רעב, לאכול בשעות הקבועות גם כשלא מאוד רעבים כדי לא להתנפל על האוכל ולאכול פי כמה.

ב. המעיטו  בשתייה מתוקה ומשקאות דיאט המכילים אספרטיים וצבעי מאכל ומאיטים את חילוף החומרים ושתו הרבה מים:10-12 כוסות מים.

ג. השתדלו לוותר או להמעיט מאוד בקניית חטיפים וממתקים לדרך או מזונות משמינים ולא בריאים.

ד. השתדלו להביא לטיולים מזון בריא ורזה מהבית  או לעצור בחו"ל באחד הסופר-מרקטים ולקנות  כריכים מדגנים מלאים- רצוי שיפון או כוסמין מלא, ירקות, פירות...  הרבה יותר בריא ויותר זול.

ה. במסעדות המעיטו מאוד בצריכת אוכל מטוגן ולהעדיף: אפיה, אידוי...

ו. החזיקו במכונית באופן קבוע: פירות, חטיפי בריאות מופחתי קלוריות,פריכיות מדגנים מלאים-וגם זה במינון הנכון, ומים.

ז. במסעדות- המעיטו בפחמימות המתפרקות מהר כמו: אורז לבן,פיצה,תפוחי אדמה, והרבו בירקות חיים ומאודים ובחלבונים. העדיפו דגנים מלאים.

ח. לערוך קניות נבונות ומתוכננות ולא לפי מה שהעין רואה והבטן רוצה . יש לשים לב לתוויות המזון, לבדוק :אחוזי שומן,כמות שומן רווי , כולסטרול וקלוריות.

ט. בחדר האוכל במלון בדקו בעזרת חוש הראייה מה כדאי,בריא ורזה לאכול ורק אז מלאו את הצלחת-רק פעם אחת. ודאו שלפחות מחצית מהארוחה כוללת ירקות.

י. במלון השתדלו לא להאביס על הקיבה רטרואקטיבי על חשבון: בוקר, צהריים וערב ..."כי שילמנו ולא נצא פריירים" כי אז גם תשמינו וגם תרגישו רע מכמויות האוכל.

יא.המנעו מהוספת רטבים המכילים המון קלוריות והעדיפו כפית שמן זית.

יב. הימנעו מלפתוח את המיני-בר במלון: גם משמין וגם יקר.

יג. השתדלו לשלב פעילות גופנית בטיול: שחיה ,ספורט ימי, הליכה, רכיבה על אופניים ,סקי ועוד.   

יד.   אם בכל זאת עליתם במשקל, תוכלו להיפטר מהר מהמשקל העודף בעזרת הסדנה לניקוי הרעלים שלנו- בשיטת ד"ר דורית מאיר שבה מרזים 3-11 קילוגרם,ומשדרגים משמעותית את הבריאות :הורגים את הקילוגרמים כשהם עוד קטנים, כמיהות לסוכרים ומזונות ממכרים יורדים פלאים ואף נעלמים, ושבעים לאורך כל התהליך.

 

שיהיה לכם טיול מהנה ורזה, אור, אהבה והרבה הנאה, דורית

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!