סדנאות ועידכונים

האם מוצרי חלב בריאים עבורנו או לא? כמה מהם לצרוך ואיזה?

 

האם החלב מועיל או מזיק?

רגע לפני שאתם מתנפלים על מוצרי החלב לקראת חג השבועות , האם מוצרי חלב בריאים או מזיקים? 

יש מעט אנשים שמוצרי חלב מיטיבים אתם: עוזרים להם לירידה במשקל, מטעינים אותם באנרגיה, ויש אחרים שמוצרי חלב מאוד מזיקים להם.

אז איך נדע אם מוצרי חלב טובים עבורנו או לא?
בעזרת תחושת הגוף: מזונות שאינם טובים עבורנו יגרמו ל: נפיחות בבטן, כבדות, צרבות ועוד, ובעזרת  תכנית הדיאטה לפי סוג הדם באמצעותה תוכלו לדעת פעם אחת ולתמיד בדיוק מה בריא עבורכם ויעזור לכם לרזות, ואילו מזונות כדאי להמעיט באכילתם- או לוותר עליהם לחלוטין- תלוי בתסמינים, ובכלל זה- מוצרי חלב.

מוצרי חלב עשויים לגרום לאלרגיות מרובות, להשמנה, לעליית לחץ הדם ועוד.

עובדה פשוטה היא כי בכל המדינות שאינן צורכות מוצרי חלב- אין אוסטאופורוזיס כמו: סין, טאיואן, יפן,תאילנד, הונגקונג... אלא במדינות ששם צורכים כמויות גבוהות של מוצרי חלב כמו העולם המערבי.לפני 40 שנה המליצו על 7 מנות מוצרי חלב ביום, ירדו ל-6 מנות מוצרי חלב, ירדו ל-4 מנות מוצרי חלב ובשנים האחרונות המלצת משרד הבריאות וה-FDAלצרוך 2-3 מנות מוצרי חלב. אני מניחה שאם השיקולים לא היו כלכליים- ההמלצה היתה לוותר לחלוטין על מוצרי חלב או להמעיט מאוד בהם.

 

אז מה בעצם מזיק בחלב?

ראשית, בשומני החלב יש הורמונים ואנטיביוטיקה שהפרה מקבלת – דבר שעשוי ליצור חוסר איזון הורמונלי בגופנו.
כמו כן, בחלב יש סוכר הנקרא לקטוז, שעלול לגרום להשמנה, עליית לחץ הדם, כאבי בטן, מחלת קרון, כאבי ראש, אי נוחות במערכת העיכול, בעיות במערכת הנשימה, סכרת נעורים, דלקות אוזניים, תת פעילות בבלוטת התריס, דלקות פרקים ועוד,..

 

אך הבעיה הגדולה ביותר בחלב הוא בחלבון החלב, חלבון החלב אינו מתפרק אצל חלק מהאנשים, חודר למערכת הדם מפורק חלקית וכתוצאה מכך גורם לאדם להפעיל את מערכת החיסון שלו כנגד אותם חלבונים זרים.

ברגע שהחלבון הזר הזה מתנייד בגופנו, הוא עשוי לגרום לבעיות שונות ורבות.

 

בריחת סידן זו המצאה ישראלית. הישראלים נמצאים בראש רשימת פגועי העצמות בעולם. נשים באסיה ובאפריקה יולדות ילדים רבים, אינן שותות חלב ובכל זאת אינן סובלות מבריחת סידן. בישראל לעומת זאת -כל אישה שישית שוברת את אגן הירכיים למרות שרוב הנשים צורכות מוצרי חלב, לעומת נשים באסיה שרק אישה אחת מבין 50 שוברת את אגן הירכיים למרות שתזונתן אינה מתבססת על חלב כלל.

 

חולי סכרת נעורים בסין הולכת וגדלה, מפני שהסינים מתחילים לצרוך יותר ויותר מוצרי חלב.

היום יש נטייה לצרוך מוצרי חלב דלי שומן: אז אומנם אין בחלב דל השומן הרבה שומן, אבל יש בו הרבה חלבון שהוא מזיק לחלק מהאנשים וכמות גבוהה של פחמימות.

על כן חשוב מאוד לדעת האם מוצרי חלב מתפרקים היטב במערכת העיכול שלכם או מתפרקים חלקית ויוצרים כתוצאה מכך תגובות אלרגיות.

מוצרי חלב הם אנאבוליים כלומר בונים ומגדילים ולכן עשויים לגרום להשמנה

אז מבין מוצרי החלב המלצתי היא: יוגורט או גבינת לבאנה עיזים או כבשים יכולים להוות פיתרון טוב בשל החיידקים הפרוביוטיים שמצויים בהם.

וכמה מהם לצרוך? עד 2 מנות ביום

 

עד כאן אנשים יקרים,המון בריאות, שמחה ואיזון, ד"ר דורית מאיר. 

עוקבים יקרים,

לא תתקיימנה יותר במרכז שלנו  סדנאות כי יצאתי לפנסיה. 

בריאות טובה והצלחה לכולנו.

בברכה, ד"ר דורית מאיר 

 

 

 

לפרטים נוספים:

תודה!